Anasayfa / Sohbet / Eski Mynet Sohbet Ortamı

Eski Mynet Sohbet Ortamı

Bugün ki makalemiz mirc script üzerine olacak. Naturel olarak birazcık eski zamanlara gideceğiz. Ortalama ilk mirc script 1995 yıllarında piyasaya sürüldü diyebiliriz. Fakat o dönemler hakikaten de internet dünyasının hiç gelişmeyen bir halde bulunduğunu düşünebiliriz. Daha çok program download adresleri gündemdeydi. Bunun sebebinden dolayı 2000 yıllarında bir mirc script patlaması oldu diyebiliriz. O dönemlerde web cafeler çok meşhurdu. Bundan dolayı türkiyedeki internet cafelerin tamamı mirc script yükelemeye başladılar. O dönemlerde ev kullanıcısı fazla derecede yoktu. Organik olarak bilgisayar kullanmak isteyen insanoğlu internet cafeye gidiyordu. Ve masa üstü uygulaması olarak bilinen mirc script ile irc sunucularına giriş yapıyorlardı.

Bu konum 2005 senelerına kadar devam etti. 2005 yılından sonrasında ev kullanıcısının ileri seviyeye çıkışı ve web sektörünün inanılmaz gelişimi. Hem internet cafeleri hemde mirc script biçimı masa üstü uygulamarının sonu oldu diyebiliriz. Artık insanlar sosyal ağlara giriş yapacakları zaman, masa üstü uygulaması yerine ilgili web siteyi tercih etmektedir. O dönemlerde arama motorlarının algoritmaları inanılmaz gelişmeye başladı ve bu konum kullananların arama kriterlerini de etkiledi. Toplumsal ağ olarak o dönemlerde sohbet , sohbet odaları , mynet söyleşi şeklinde kelimeler ön plandaydı.

Feysbuk ve twitter çıktıktan sonrasında ilgili kelimeler yavaş yavaş hitini düşürmeye başladı. Normal olarak söyleşi odaları , mynet söyleşi şeklinde kelimeler günümüzde hala popüler seviyede aratılmakta. Doğrusu bahsettiğim şey sohbet şeklinde kelimelerin tamamen sona erdiğini anlatmak değil. Değişiklik sürecinin iyi mi geliştiğini ve neleri tesiri altına aldığını göstermek. Günümüze doğru yaklaştığımızda akıllı telefonlar boy göstermeye başladı. Bilgisayar hiç kuşkusuz yaşamımızın her alanında bir parçası. Fakat akıllı telefonlar ister istemez bilgisayar dünyasını etkiledi. Insanoğlu artık bir bilgisayara gerek kalmadan diledikleri yere diledikleri zaman giriş yapabiliyorlar, bunun için internetlerinin olması yeterli.

Akıllı telefonlar aracılığı ile de sohbet odaları na giriş yapılabilmektedir. Gerek web tabanlı mobil sohbet sistemi, gerekse uygulama tabanlı irc sistemleri, ihtiyaçlarınızı kolaylıkla karşılamaktadır. Sizlerde söyleşi odaları na giriş yaparak insanoğlu ile dilediğiniz kadar söyleşi edebilir ve kalıcı dostlıklar oluşturabilirsiniz. Aramıza buyurun kaliteli ve seviyeli ortamda hep beraber yeni dostluklar kazanalım..

Bir önceki yazımız olan Mynet Sohbet Odaları başlıklı makalemizde Chat, mobil ve mynet sohbet odaları hakkında bilgiler verilmektedir.

Hakkında admin

Check Also

Bedava Giresun Mynet Sohbet Odaları

Sevgili Giresun sohbet Chat kullanıcıları, bedava söyleşi imkanı sunan sitemiz, her geçen gün kendini yenileyerek, …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir